top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Żuraw opuszcza Lecha Poznań

Zarząd Lecha Poznań zdecydował, że Dariusz Żuraw przestał pełnić funkcję trenera pierwszego zespołu. Umowa z 48-letnim szkoleniowcem została rozwiązana i odchodzi on z klubu.


Żuraw przejął Kolejorza nieco ponad dwa lata temu, na przełomie marca i kwietnia 2019 roku, zastępując na stanowisku trenera Adama Nawałkę. Początkowo miał prowadzić niebiesko-białych tymczasowo, ale po impulsie, jaki dał drużynie, dostał szansę letniej przebudowy. W pierwszym pełnym sezonie wywalczył wicemistrzostwo Polski, później dzięki przejściu kwalifikacji, po czterech latach przerwy polski klub zameldował się w fazie grupowej Ligi Europy.


Jednak już od dłuższego czasu Żuraw nie miał żadnej kontroli nad zespołem. Czarę goryczy przelały porażki Lecha Poznań z Cracovią i Jagiellonią Białystok. Kolejorz w 23 kolejkach zdobył zaledwie 29 punktów i zajmuje dopiero 10. miejsce w Ekstraklasie. Lechici mają ambicję do wyrwania się z łatki bycia ligowym średniakiem i powalczenia o najważniejsze tytuły. Czy zmiana trenera przyniesie renesans drużynie z Poznania?

Nazwisko nowego trenera zostanie oficjalnie ogłoszone w ciągu najbliższych dni. Na razie zajęcia z zespołem prowadzić będą dotychczasowi asystenci.6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page