top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Akcja CBŚP

Przemycone narkotyki miały trafić do Wielkopolski.14 osób zatrzymanych, wśród nich trzech policjantów 16 osób zatrzymanych, przejęcie 12 kg 3CMC oraz udaremnienie przemytu, to efekt pracy policjantów CBŚP, BSWP i Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej. Siedem osób zostało tymczasowo aresztowanych. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci z Zarządu w Poznaniu Centralnego Biura Śledczego Policji i Biura Spraw Wewnętrznych Policji, pod nadzorem Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu, prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie podejrzani są o przemyt i wprowadzanie do obrotu substancji narkotycznej 3CMC.


Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy grupa działała na terenie województwa wielkopolskiego oraz poza granicami kraju, głównie w Niderlandach od września 2020, aż do momentu jej rozbicia. Przemycone substancje miały być rozprowadzone najprawdopodobniej na terenie woj. wielkopolskiego. Pierwsza akcja została przeprowadzona w marcu br. na przejściu granicznym w województwie lubuskim, kiedy to policjanci CBŚP udaremnili przemyt z Królestwa Niderlandów do Polski 11 kg 3CMC. Narkotyk był ukryty w przestrzeniach karoserii auta. Wówczas to, zatrzymano 2 osoby, którym postawiono zarzut wewnątrzwspólnotowego nabycia i przywóz znacznych ilości nowych substancji psychoaktywnych – co oznacza zbrodnię, która jest zagrożona karą pozbawienia wolności do 15 lat.


Decyzją sądu podejrzani trafili do aresztu, gdzie nadal przebywają. W trakcie dalszej pracy śledczy ustalili osoby podejrzane o zlecenie przemytu oraz prawdopodobnie rozprowadzanie narkotyków. W efekcie zatrzymano kolejnych 14 osób. Niektórzy z nich usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Podczas przeszukań ich miejsc zamieszkania policjanci ujawnili i zabezpieczyli około kilogram 3CMC. Na podstawie zebranego materiału dowodowego i na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto w Poznaniu zastosował wobec 5 podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Łącznie podczas prowadzonych działań przejęto 12 kg nielegalnej substancji wartej około 700 tys. zł.


11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page