top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Aresztowani w Kórniku

Zarzuty kradzieży i uszkodzenia mienia usłyszeli dwaj mężczyźni, którzy weszli do garażu budynku jednorodzinnego i zabrali elektronarzędzia o łącznej wartości ponad 8 tysięcy złotych. Już po kilku godzinach od przestępstwa policjanci z Kórnika we współpracy z kryminalnymi z poznańskiej komendy ustalili i zatrzymali złodziei. Teraz odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem. Grozi im do 5 lat więzienia. Sprawa miała swój początek 15 kwietnia br. Tego dnia do Komisariatu Policji w Kórniku przyszła mieszkanka m. Konarskie, która poinformowała, o tym, że w nocy w jej garażu było włamanie. Nieznany sprawca wybił szybę w oknie jej domu, a następnie wszedł do garażu i zabrał elektronarzędzia oraz prostownik. Łączna wartość szkód jakie wyrządził wyceniona została przez pokrzywdzoną na ponad 10 tysięcy złotych.


Policjanci z Ogniwa Kryminalnego z Komisariatu Policji w Kórniku natychmiast zajęli się tą sprawą. W ustalenie sprawców włączyli się również kryminalni z poznańskiej komendy. Funkcjonariusze szybko operacyjnie ustalili osoby, które mogły mieć związek z przestępstwem tej nocy. W godzinach popołudniowych pojechali pod wskazane adresy do m. Czmoń oraz Radzewice i zatrzymali dwóch mężczyzn.


W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych u jednego z nich policjanci zabezpieczyli skradziony kilka godzin wcześniej sprzęt w postaci piły spalinowej oraz prostownika. Ponadto w trakcie sprawdzania mieszkania mundurowi znaleźli ukryty w podłodze schowek, a w nim przedmiot przypominający broń, który został zabezpieczony i przekazy do dalszej ekspertyzy.


Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży, a dodatkowo jeden z nich otrzymał zarzut uszkodzenia mienia w związku z wybitą szybą w oknie budynku jednorodzinnego. 28 i 30-latkowi grozi do 5 lat więzienia. Sprawa może mieć charakter rozwojowy, a zarzutów wobec 30-latka może być więcej, jeśli okaże się, że przechowywał przedmiot, którego posiadanie jest zabronione prawem.


Marta Mróz


45 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page