• Redakcja Nowy Poznań

Aresztowano barmankę

Policjanci z Komisariatu Policji na Starym Mieście zatrzymali barmankę za oszustwo. Jak ustalili śledczy, kobieta celowo zawyżyła rachunek za napoje i oszukała klienta nocnego klubu. Sprawczyni usłyszała zarzut za to przestępstwo. Grozi jej do 8 lat więzienia.


Latem ubiegłego roku policjanci z Komisariatu Policji Poznań – Stare Miasto otrzymali zgłoszenie o tym, że mężczyzna został oszukany. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że do zdarzenia doszło podczas pobytu w jednym z nocnych klubów w rejonie staromiejskiej starówki. Kiedy kupował napoje został celowo wprowadzony w błąd, co do wysokości rachunku za który zapłacił dziewięć razy więcej niż powinien.


Sprawą zajęli kryminalni oraz policjanci z pionu dochodzeniowo - śledczego. Na początku funkcjonariusze ustalili okoliczności tego przestępstwa oraz zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu.


Po ich analizie śledczy odkryli, że barmanka w pewnym momencie wykorzystała nieuwagę pokrzywdzonego i w trakcie płatności za pomocą terminala, zawyżyła rachunek dodając do wskazanej kwoty jedną cyfrę, co znacznie zwiększyło wartość zakupionego towaru.


Policjanci wytypowali podejrzaną osobę oraz ustalili jej tożsamość. W listopadzie ub. r. kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzut oszustwa, a śledczy skierowali przeciwko niej akt oskarżenia do sądu. Kobiecie grozi do 8 lat więzienia.


Marta Mróz, Policja Poznań


33 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie