top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Atak na dziennikarza

Grupa Freedom Fighters zaatakowała reportera Radia Poznań związana jest ona ze skłotem Rozbrat, gdzie trenują sztuki walki. Podczas ataku nikt z tłumu nie zareagował na agresywne zachowania mężczyzn. Na Placu Wolności uczestnicy skandowali wulgarne hasła proaborcyjne, potem przeszli ulicami miasta. Akcja była pokłosiem opublikowania w Dzienniku Ustaw orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z pażdziernika ubiegłego roku w sprawie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. zgodnie z nim aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z Konstytucją.


Równocześnie grupa katolików zebrała się, aby bronić kościołów i pomników w centrum Poznania przed dewastacjami i aktami chuligańskimi. Obawiali się, że może do tego dojść, ponieważ podczas pierwszych demonstracji z października ubiegłego roku, farbą oblany został pomnik Jana Pawła II w pobliżu poznańskiej katedry, a na murach kilku światyń pojawiły się namalowane farbą błyskawice i wulgarne hasła. Nie zamierzali nic krzyczeć, ani skandować. Po zakończeniu demonstracji kilkadziesiąt osób przeszło na Ostrów Tumski, gdzie odmówili różaniec.


W trakcie tragicznego zdarzenia grupka zamaskowanych mężczyzn związanych z anarchistyczną grupą Freedom Fighters zaatakowała reportera Radia Poznań podczas demonstracji na poznańskim Placu Wolności i wypchnęła go z tłumu uniemożliwiając mu rejestrację przebiegu manifestacji. Dziennikarz odniósł lekkie obrażenia. Żródło: Radio Poznań


52 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page