top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Biegowy weekend!

W niedzielę 06.02.2022 na Stadionie POSiR Golęcin odbędzie się Drugi Poznański Bieg Otwarcia Igrzysk. Tak jak poprzednio start i meta imprezy zlokalizowana będzie na obiektach POSiR Golęcin, a trasa poprowadzona będzie po przepięknych terenach wokół jeziora Rusałka. Impreza ma charakter rodzinnego pikniku, którego celem jest popularyzacja biegania, jako najprostszej formy ruchu, uczczenie otwarcia XXIV Zimowych Igrzysk Olimpijskich oraz promocja Poznania jako miasta sportu. Zapisy trwają!


Natomiast czwarte już zawody w kolejnej edycji City Trail odbywają się 04.02.2022. Trasa poprowadzona jest ścieżkami nad jeziorem Rusałka i liczy 5 km. Zawodom dla dorosłych tradycyjnie będą towarzyszyć biegi City Trail Junior na dystansach od 300 m do 2 km. Cykl City Trail odbywa się w Poznaniu od 2010 roku. W trwającej edycji rozstrzygnięta jest już kwestia zwycięstwa w klasyfikacji generalnej zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W trzech poprzednich biegach triumfowali Oliwia Wawrzyniak i Sebastian Nowicki, dzięki czemu zapewnili sobie wygraną w klasyfikacji generalnej.


Zatem na szczęście dla poznaniaków, którzy mają dystans do sportu ale wiele ważnych spraw w centrum - wszystkie te imprezy odbędą się na terenach zielonych. Gratulujemy.


9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page