top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Był czujny po służbie

Policjant z Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Swarzędzu będąc po służbie zatrzymał kobietę, poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Najbliższe kilka miesięcy spędzi ona za więziennymi kratami. To już kolejny przypadek, kiedy swarzędzcy policjanci będąc w czasie wolnym, wykazują się niebywałą czujnością.


Do zdarzenia doszło w nocy 30 września br. Tego wieczoru sierż. sztab. Rajmund Hołderny - dzielnicowy z Komisariatu Policji w Swarzędzu, wracając po służbie do domu, podczas oczekiwania na autobus na jednym z dworców MPK w Poznaniu, zauważył kobietę, która rysopisem przypominała osobę poszukiwaną. Funkcjonariusz postanowił przyjrzeć się jej bliżej. Po chwili nie miał już żadnych wątpliwości.


Jego reakcja była natychmiastowa. Poinformował telefonicznie o zdarzeniu dyżurnego komendy, a następnie zatrzymał kobietę i oczekiwał wraz z nią na przyjazd wsparcia.


Po dotarciu na miejsce umundurowanych policjantów z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego i sprawdzeniu kobiety w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że 27-latka jest poszukiwana do odbycia kary ponad 3 miesięcy pozbawienia wolności. Osoba została zatrzymana i przewieziona do policyjnego aresztu, gdzie najbliższy czas spędzi za więziennymi kratami.


To kolejny przypadek, kiedy to policjant będąc po służbie wykazał się czujnością i podjął błyskawiczną interwencję wobec osoby, która była poszukiwana przez organy ścigania.


Łukasz Paterski


15 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page