top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Czy obostrzenia zostaną przedłużone?

Obowiązujące obostrzenia epidemiczne zostały nałożone 28 grudnia i mają trwać do 17 stycznia 2021 r. Jednak pojawia się wiele głosów wśród rządzących, mówiących o możliwym przedłużeniu restrykcji nawet po zakończeniu ferii zimowych. Na ten temat wypowiadała się m.in. wiceminister rozwoju Olga Semeniuk, używając eufemizmów i nie dokładnych informacji: Najbardziej prawdopodobnym wariantem jest przedłużenie tzw. etapu odpowiedzialności.


"Etap odpowiedzialności" to termin skonstruowany przez ministra Niedzielskiego, który pod tym hasłem rozumiał także fakt "Narodowej kwarantanny", czyli przypomnijmy restrykcje dotyczą w tym czasie m.in: działalności hoteli, galerii handlowych czy stoków narciarskich.


Głos zabrał także rzecznik rządzących Piotr Müller, który wielokrotnie o to pytany odpowiadał, przychylając się do wersji utrzymania obostrzeń:


Najbardziej prawdopodobnym wariantem jest, mimo wszystko, utrzymanie aktualnych obostrzeń, ewentualnie z jakimiś niewielkimi modyfikacjami. (...) Czyli przedłużenie tego etapu odpowiedzialności, który dokładnie był wprowadzony w grudniu.


Dopytywany o złagodzenie albo zaostrzenie regulacji odpowiadał:

Na tym etapie nie można wykluczyć żadnego z wariantów.
9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page