• Redakcja Nowy Poznań

Czy zabraknie szczepionek?

- Mówimy od samego początku, że zgodnie z umową, która została zawarta przez KE, do Polski zostaną do końca pierwszego kwartału dostarczane szczepionki, dzięki którym będziemy mogli zaszczepić 3,1 mln pacjentów - powiedział Michał Dworczyk.


Dodał, że z powodu problemów z dostawami szczepionek Pfizera więcej osób nie może być zaszczepionych w pierwszym kwartale. Z kolei preparaty Moderny trafią w poniedziałek do szpitali węzłowych.


- Na godzinę 10 w całej Polsce zostało 150 tys. wolnych terminów na szczepienie przeciw COVID-19 w pierwszym kwartale - poinformował minister Dworczyk, odnosząc się do nowego etapu rejestracji na szczepienia dla seniorów powyżej 70 roku życia, który ruszył w piątek.


- Trzeba sobie jasno powiedzieć i powtórzyć, że te ograniczenia wynikają z braku dostępności szczepionki. My nie możemy zapisywać na konkretne terminy szczepienia nikogo, nie mając gwarancji, że ta szczepionka zostanie do nas dostarczona, a jedyne gwarancje posiadamy na razie do końca marca - powiedział Dworczyk.


- Przez pierwsze 3 godziny zapisało się na szczepienia ponad 150 tys. osób z grupy seniorów powyżej 70 lat - oświadczył szef KPRM. - Zainteresowanie jest bardzo duże. Prosimy o cierpliwość i ponowienie prób zapisów - dodał Dworczyk.


Podkreślił, że uruchomiono nowe funkcjonalności rejestracji na szczepienia. - Kolejne ułatwienie to wysłanie SMS na numer 664 908 556 o treści: SZCZEPIMY SIE. Po wysłaniu SMS zostanie przekazana prośba o podanie danych (numeru PESEL i kod pocztowy - przyp. red.), które trafią do systemu i konsultant zadzwoni, gdy będą wolne terminy - tłumaczył szef KPRM.


8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie