• Redakcja Nowy Poznań

Dlaczego Lech tak słabo wypada w Ekstraklasie?

Do końca tegorocznego sezonu Ekstraklasy zostały dwie kolejki, Lech rozegra mecze z Pogonią Szczecin (16.12) oraz z Wisłą Kraków (19.12). Aktualne miejsce w tabeli Lechitów plasuje się na 8. miejscu - w połowie stawki. Z czego wynika tak dalekie miejsce, szczególnie w kontekście poprzedniego sezonu, w którym Lech zajął 2. miejsce z niewielką różnicą do pierwszej Legi.


W tym roku Lech Poznań miał bardzo pracowity rok, na ich dotychczasowy dorobek spotkań składa się dwanaście spotkań ligowy, dziesięć na europejskiej arenie, a także dwa w Fortuna Pucharze Polski. Zmagania w sezonie 2020/21 zaczęli 15 sierpnia starciem z Odrą Opole w krajowym pucharze, co oznacza, że przez 127 dni wezmą udział łącznie w dwudziestu sześciu konfrontacjach; to daje średnią jednego meczu na blisko pięć dni. Podczas konferencji przed meczem z Pogonią, trener Dariusz Żuraw przedstawiał problemy swojej drużyny z głupimi błędami w obronie, traceniem bramek w sytuacjach, w których nie powinno do tego dochodzić i równocześnie zwracał uwagę na możliwe przyczyny:


Problem jest w tym, że nie mamy kiedy trenować, bo takie mankamenty można zneutralizować właśnie podczas zajęć. Dużo z zawodnikami rozmawiamy, ale jeśli się nie trenuje, to później wychodzi to w meczu


Dalej trener Żuraw argumentował: Przez pięć lat nie było Lecha w pucharach, żaden z zawodników nie zaznał takiej częstotliwości gry. Często eksperci czy dziennikarze porównują nas z innymi, że ktoś gra w Lidze Mistrzów i sobie radzi. Ja mogę podać kilka przykładów zespołów niemieckich, które raz po raz grają w pucharach, a później mają ogromne problemy w lidze. Nie do końca sobie z tym poradziliśmy.


Biorąc pod uwagę sytuację nakreśloną ze strony trenera Lecha Poznań, można stwierdzić, że ten rok był niezwykle trudny dla drużyny ze stolicy Wielkopolski. Na końcu jednak trener Żuraw zobrazował pozytywną wizję:


Mamy jednak teraz dwa mecze, później chwilę odpoczynku i jeśli dobrze przepracujemy okres przygotowawczy i okienko transferowe, to nic nie jest jeszcze stracone.


Jednak już jest pewne, że Lech nie osiągnie najwyższych miejsc w tabeli Ekstraklasy, przygotowania i mobilizacja dotyczy przyszłych spotkań, związanych przede wszystkim z Fortuna Pucharem Polski.5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie