• Redakcja Nowy Poznań

Dodatkowe wsparcie Warty Poznań

Nowy zawodnik, który został wypożyczony przez Beniaminek ze stolicy Wielkopolski, to blisko 23-letni skrzydłowy, były młodzieżowy reprezentant Niemiec, Makana Baku. Został wypożyczony przez Wartę Poznań z Holstein Kiel. Umowa między klubami obowiązuje do końca tego sezonu i zawiera opcję wykupu piłkarza przez „Zielonych”.


W Pucharze Niemiec strzelił 3 gole w 2 meczach. Nowy zawodnik Warty Poznań w kwietniu skończy 23 lata, urodził się w Moguncji, ma 177 cm wzrostu, waży 72 kg. Jest Niemcem, ale ma też obywatelstwo Demokratycznej Republiki Konga. Jeszcze w październiku 2019 roku występował w reprezentacji Niemiec do lat 21 (w sumie 3 mecze), a rok wcześniej rozegrał 2 spotkania w kadrze U-20. Oto jak wypowiadał się o swoim transferze zainteresowany:


Jestem młodym zawodnikiem i bardzo potrzebuję regularnej gry, dlatego musiałem szukać rozwiązania, które mi na to pozwoli. Uznałem, że oferta z Warty Poznań jest korzystna dla mnie, zdecydowałem się ją przyjąć i sprawdzić się w nowym otoczeniu, w nowej lidze.


żródło: wartapoznan.pl

11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie