top of page
  • Redakcja Nowy Poznań

Działacze odchodzą od Hołowni

Liderzy z województwa śląskiego poinformowali o opuszczeniu stowarzyszenia Polska 2050. W zamieszczonym wideo prezentują z jakimi patologiami spotkali się ze strony zarządu ruchu, tłumacząc decyzję o swoim odejściu. Każdy z liderów miał głębokie zaufanie do Szymona Hołowni i wierzył w jego plan na budowę nowego ruchu politycznego, z nową jakością, jednak wszystko wskazuje na to, że Polska 2050 to brat bliźniak innych efemerycznych ugrupowań politycznych, takich jak Ruch Palikota czy Nowoczesna Ryszarda Petru.


W nagraniu słyszymy, że podstawowym zarzutem jest brak współpracy pomiędzy lokalnymi działaczami a centralnym zarządem. Kamila Baran, była liderka okręgu Zagłębie, Jaworzno, Zawiercie mówi na nagraniu: "Nie wyobrażam sobie współpracy z zarządem, który nie rozumie pojęcia transparentności, który bagatelizuje problemy wolontariuszy. Nie wyobrażam sobie współpracy z osobami, które jak partia rządząca otaczając się kolesiami". Grzegorz Szczęśniak z Sosnowca wyjaśnił natomiast "co może zarzucić koordynatorowi". - "Totalny brak szacunku, nie tylko do mnie, ale też do moich wolontariuszy, których darzę szacunkiem i zaufaniem i uważam, że nie zasługują oni na takie traktowanie". Na końcu padają również słowa: "Nie na taką Polskę umawiałem się z Szymonem".


W ostatnich dniach ze struktur odszedł także szef formacji w woj. lubelskim, który podjął taką decyzję po wstąpieniu Joanny Muchy do stowarzyszenia. Jakub Jakubowski mówił: "Jeśli będziemy mieli zbyt wiele twarzy, które znamy od lat, to ludzie zostaną pozostawieni sami sobie".


Z powyższych świadectw ludzi najbliżej związanych z ruchem Szymona Hołowni, można wysnuć wnioski, że zostali oni w pewien sposób oszukani i pod hasłami "Budowy nowej Polski" kryje się stara treść pod znakiem dawnych układów. Na podstawie dotychczasowych transferów, ruch Hołowni to swoisty rebranding środowiska Platformy Obywatelskiej, taki jak wcześniejszy Ruch Palikota czy Nowoczesna Ryszarda Petru. Kwestia ostatnich sondaży, wskazujących na poparcie rzędu 17 proc. także jest zgodne ze scenariuszem projektów takich jak .Nowoczesna, gdzie początkowo jest duże zainteresowanie i wielkie nadzieje, ale później z biegiem wydarzeń i kolejnych rozczarowań ruch rozpada się. Czy będzie tak i tym razem?
41 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page