top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Gdzie jest najlepszy komisariat?

Są najlepsi w prewencji i dochodzeniówce. Czuwają nad porządkiem, skutecznie odzyskują mienie. Dzięki dobrej zespołowej pracy właśnie odebrali wyróżnienia. Po raz dziesiąty rozstrzygnięty został konkurs na najlepszy komisariat roku powiatu poznańskiego. Na minionej sesji Rady Powiatu w Poznaniu oficjalnie ogłoszono wyniki powiatowej rywalizacji służb mundurowych, której celem jest promowanie i premiowanie najlepszych posterunków w powiecie poznańskim. Nagrody i tytuły wręczono laureatom podczas spotkania, które odbyło się 4 lutego.


Za rok 2020 pierwsze miejsce zdobył Komisariat Policji w Pobiedziskach, którym dowodzi podinsp. Roman Warda. Wymieniona jednostka, oprócz tytułu, otrzymała również nagrodę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych. Drugie miejsce w zestawieniu zajął ubiegłoroczny tryumfator, Komisariat Policji w Buku, a trzecie komisariat kostrzyński. Placówki te odebrały odpowiednio 10 oraz 5 tysięcy złotych.


– Dzięki naszej współpracy i wsparciu powiatu poznańskiego możemy od wielu lat organizować między innymi właśnie ten konkurs, który z pewnością jest jednym z elementów poprawiających bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Gratuluję nie tylko zwycięzcom ale wszystkim jednostkom, które dzielenie rywalizowały w minionej edycji – powiedział Leszek Steinitz, zastępca komendanta miejskiego policji w Poznaniu.


Wręczając wyróżnienia wicestarosta poznański Tomasz Łubiński mówił, że ta przyjacielska rywalizacja między mundurowymi pozytywnie wpływa na stan bezpieczeństwa oraz porządku publicznego w regionie. – Są one naszym wspólnym celem. Dlatego w ubiegłym roku między innymi pomogliśmy sfinansować zakup „dymowozu”, specjalistycznego samochodu wyposażonego w urządzenia do analizy spalin czy stopnia zadymienia. W tegorocznym budżecie zarezerwowaliśmy niebagatelną kwotę 1 mln zł na modernizacje powiatowych komend oraz zakup policyjnych środków transportu, a także na konkursowe nagrody – stwierdził wicestarosta.


W konkursie, który trwa przez cały rok, działania funkcjonariuszy oceniane są na podstawie 20 kryteriów. W każdej kategorii posterunek może otrzymać od 1 do 15 punktów. Ten komisariat, który zbierze ich najwięcej – zwycięża.


Autor: Klementyna Witczak


12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page