• Redakcja Nowy Poznań

Gdzie na sylwestra w Poznaniu?

Rok 2020 był niewątpliwie trudnym czasem, zakończonym wciąż trwającym lockdown - em oraz godziną policyjną uniemożliwiającą przemieszczenie się w sylwestrową noc. Jednak mimo to wiele instytucji kultury przygotowało możliwość wspólnego spędzenia sylwestra w taki sposób, by oderwać się od trudnej codzienności i za pomocą łączy internetowych celebrować nowy rok. Oto kilka z propozycji: 72. Koncert Sylwestrowy w Muzeum Instrumentów Muzycznych - to wydarzenie online, które zaprasza do wysłuchania koncertu muzyki barokowej w wykonaniu kwartetu Très Animé. 31 grudnia o godzinie 17:00 na kanale Youtube Muzeum Narodowego w Poznaniu.

W repertuarze znajdziemy utwory takich klasyków jak: Johann Sebastian Bach czy François Couperin.


Wieczór Sylwestrowy z Filharmonią Poznańską - zabrzmią słynne arie, polki, walce i czardasze, fragmenty znanych oper. Będzie ciekawie nie tylko muzycznie, bowiem gospodarzami Wieczoru Sylwestrowego będą: sopranistka Katarzyna Hołysz i dyrygent Łukasz Borowicz, którzy zabłysną nie tylko artystycznie, ale i podzielą się z Państwem wieloma ciekawymi opowieściami i anegdotami muzycznymi. Dostęp: https://www.youtube.com/channel/UCHbp029JdPYNw64iHUmk_aA


Sąsiedzki Sylwester na Skwerze - jest to wydarzenie artystyczne, łączące dziedzinę sztuki jaką jest rap a dokładniej występ Rycha Peji oraz instalację płonących rzeźb, które już od pięciu lat "błyszczą" w sylwestrową noc. Tegoroczny Sąsiedzki Sylwester na Skwerze odbędzie się w nietypowej formie. Tym razem zapraszamy w przestrzeń internetową, a dokładniej na facebookowy profil Łazarz Otwarta Strefa Kultury.


19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie