top of page
  • Redakcja Nowy Poznań

Godnie pożegnać się z Ligą Europy

Dzisiaj o godzinie 18.55 odbędzie się mecz Lecha Poznań z drużyną z Glasgow - Rangers FC. Pomimo tego, że Lechici nie mają już szans na awans, a Rangersi mają pewny awans, nie jest to gra jedynie o honor. Tak jak pisaliśmy w poprzednim artykule, jest to gra o duże pieniądze i klasyfikację Polski w rankingu UEFA. Jaka jest atmosfera przedmeczowa obu drużyn?


Trenerem zespołu Rangers jest legenda angielskiej piłki Steven Gerrard. Zespół z komercyjnej stolicy Szkocji objął w czerwcu 2018 roku, a od tego momentu zanotował z nim 89 zwycięstw, 31 remisów oraz 19 porażek. Uwagę zwraca z pewnością liczba zdobytych przez jego podopiecznych w tym czasie bramek. Bramkarzy rywali pokonywali bowiem aż 296 razy, sami natomiast dali się im zaskoczyć tylko 92-krotnie.

Na dzisiejszej konferencji Gerrard wypowiadał się tak:

Naszym celem jest przedłużenie naszej serii spotkań bez porażki. Młodzi gracze są ambitni, chcą wygrywać i do starcia z Lechem przystępujemy w doskonałych nastrojach.

Odbyła się także konferencja przedmeczowa Dariusza Żurawia - trenera Lecha, który wypowiadał się w ten sposób: Mecz z Rangers jest dla nas ostatnim w tym sezonie Ligi Europy, zrobimy wszystko, żeby się pożegnać godnie z tymi rozgrywkami. Wiemy, że jutro gramy z dobrym zespołem, niepokonanym od dwudziestu pięciu spotkań. Poprzeczka będzie zawieszona wysoko, ale zrobimy wszystko, żeby przerwać ich serię i godnie pożegnać się z europejskimi pucharami.


Jak widać oba zespoły są zmotywowane i nastawione na zwycięstwo w dzisiejszym meczu, który przypominamy odbędzie się dzisiejszego wieczoru o godzinie 18.55. Transmisję z meczu będzie można oglądać na kanale TVP 2 oraz Polsat Sport Premium. W internecie będzie dostępny także darmowy stream online na stronie SPORT.TVP.PL.


2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page