top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Grasował na cmentarzu

Policjanci z Referatu Wywiadowczego Wydziału Sztab Policji z poznańskiej komendy zatrzymali cmentarnego złodzieja. Sprawca ograbił 12 miejsc spoczynku zmarłych - zerwał oznaczenia z nagrobków i zabrał krucyfiksy. Tuż po przestępstwie trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzuty. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.


10 stycznia br. w godzinach popołudniowych policjanci otrzymali zgłoszenie o dewastacji nagrobków na Cmentarzu Komunalnym - Miłostowo w Poznaniu i podejrzanie zachowującym się w tym rejonie mężczyźnie.


Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na miejsce zdarzenia. Znając kilka cech identyfikacyjnych potencjalnego sprawcy, w pewnym momencie w trakcie przejazdu, zauważyli podejrzewanego mężczyznę.


Policjanci niezwłocznie zatrzymali radiowóz i go wylegitymowali. Po chwili okazało się, że to właśnie on miał związek z kradzieżami z cmentarnych nagrobków. W jego plecaku funkcjonariusze znaleźli blisko 400 elementów metalowych, krucyfiksy oraz narzędzia, którymi posługiwał się dokonując przestępstwa.


21-latek został natychmiast zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty ograbienia miejsc spoczynku zmarłych. Za to przestępstwo grozi mu do 8 lat więzienia.


Marta Mróz, Policja Poznań


7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page