• Redakcja Nowy Poznań

Hostel dla LGBT+

Hostel Stonewall - taką nazwę nosi pierwszy w Polsce hostel komercyjny prowadzony przez organizację LGBT+. Stworzyła go poznańska Grupa Stonewall.

To kolejne działanie stowarzyszenia łączące przedsiębiorczość i działalność na rzecz osób homoseksualnych. W Poznaniu działają już sklep z gadżetami oraz drink bar Lokum Stonewall.


Pierwsi goście pojawią się w Hostelu Stonewall już 2 czerwca. Mają do dyspozycji kilkadziesiąt łóżek w pokojach wieloosobowych oraz pokoje prywatne. Hostel zlokalizowany jest tuż obok poznańskiego Starego Rynku, przy ulicy Klasztornej 2. Skąd pomysł na taką działalność?


- Tworząc Hostel Stonewall wychodzimy naprzeciw potrzebom osób LGBT+. W naszym hostelu nikt nie nie będzie patrzył na ciebie krzywo, bo chcesz wynająć wspólny pokój z osobą tej samej płci. Nie musisz się również obawiać, jeśli twoja tożsamość płciowa jest inna niż płeć zapisana w dowodzie osobistym. Rozumiemy problemy społeczności LGBT+, bo sami do niej należymy. Oczywiście, jesteśmy całkowicie hetero-friendly! - mówi Arkadiusz Kluk z Grupy Stonewall.


Jak w każdej działalności komercyjnej, istotnym czynnikiem są pieniądze. W przypadku Hostelu Stonewall zyski będą przeznaczane na realizację celów statutowych Grupy Stonewall. - Od początku naszego istnienia wiedzieliśmy, że chcemy szukać różnorodnych źródeł finansowania. Stąd liczne projekty biznesowe - sklep Out&Proud, drink bar Lokum Stonewall czy właśnie Hostel Stonewall, dotowany ze środków publicznych - mówi aktywista. Inwestycję współfinansuje poznański Urząd Miasta. Zatem tęczowa rewolucja postępuje...
34 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie