• Redakcja Nowy Poznań

IKEA segreguje klientów

W ubiegły weekend wiele klientów, którzy są niezaszczepieni lub po prostu nie wzięli ze sobą paszportów covidowych musiało czekać w długich kolejkach przed sklepami Ikea niemal w całym kraju w tym na poznańskim Franowie. Działanie sieci spotkało się z ogromnym rozczarowaniem i krytyką, pod niektórymi marketami pojawiła się nawet policja, natomiast w internecie opublikowano mnóstwo negatywnych komentarzy o segregacji sanitarnej i niewłaściwym postępowaniu.


Na całą sprawę zareagowała w końcu Ikea, która wyjaśniła, że wszystkie jej sklepy stosują się do obowiązujących zasad wprowadzonych przez rządzących, chodzi o ścisły reżim sanitarny i limit osób wynoszący maksymalnie 1 os. na 15 m kw. W tym miejscu należy też podkreślić, że zaszczepieni posiadający ważny paszport covidowy nie podlegają tym ograniczeniom i mogą bez kolejek wejść do każdej placówki sieci.


Trzeba również wspomnieć o tym, że Ikea poinformowała o takich zasadach już 14 grudnia na swojej stronie internetowej. Obostrzenia dotyczące sklepów tej sieci, ale również innych placówek handlowych mają obowiązywać do 31 stycznia, w kolejnym miesiącu restrykcje mogą zostać poluzowane jednak nie można brać tego za pewnik, ponieważ pandemia koronawirusa nie ustępuje i nadal stwarza ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia Polaków.


24 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Koniec nauki