• Redakcja Nowy Poznań

Jaśkowiak odchodzi z PO?

"Wielkopolska - Kierunek Europa" - tak nazywa się nowe stowarzyszenie, którego przewodniczącym ma być Jacek Jaśkowiak. Skupiać ma wokół siebie samorządowców, nie tylko tych związanych dotychczas z Platformą Obywatelską.


O sprawie napisała Gazeta Wyborcza. Według GW: Jaśkowiak chce zebrać wokół siebie samorządowców i działaczy z całego województwa. Obywatelskość, praworządność, demokracja, równość, europejskie idee - to hasła, wokół których Jaśkowiak zamierza budować swoje stowarzyszenie. W skład nowego stowarzyszenia wchodzą burmistrzowie: Obornik, Pleszewa i Wągrowca. Skarbnikiem oraz sekretarzem jest były wicemarszałek województwa Leszek Wojtasiak, który przez lata uchodził za jednego z najbardziej wpływowych polityków PO w Wielkopolsce. Ze stanowiska odszedł po problemach z wypełnieniem oświadczeń majątkowych. Dodajmy że w roku 2009 pojawiły się także inne zarzuty wobec Wojtasiaka. Według historyków IPN obecny samorządowiec Platformy Obywatelskiej miał być tajnym współpracownikiem służb Ludowego Wojska Polskiego w latach stanu wojennego.


Wicemarszałek Wojtasiak wyjaśnił, że pełnił wtedy służbę w Bydgoszczy w wojskowej straży pożarnej. Pracował wówczas w kilkuosobowej ekipie przy pasie startowym i zabezpieczeniu jednostki. Leszek Wojtasiak został oczyszczony przez sąd z zarzutu jego domniemanej współpracy.


"To pragmatyczny i pracowity człowiek, który dobrze zna województwo" - mówi o nim prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.


Zna samorząd od podszewki, zna poszczególne starostwa, zna dobrze całe gminy w województwie. W tym obszarze jest to bardzo ciekawy człowiek do współpracy.


Do stowarzyszenia dołączyli także najbliżsi współpracownicy prezydenta Poznania - jego zastępca Jędrzej Solarski oraz szef kampanii wyborczej, obecny wiceprezes miejskiej spółki PIM Marcin Gołek.


Jak tłumaczy Wyborczej prezydent Poznania: Stowarzyszenie nie ma być konkurencją dla PO. Przeciwnie, będziemy dążyć do poprawy relacji i wypracowania lepszej jakości współpracy między samorządowcami a partiami politycznymi. Liczymy więc, że zasięg naszych działań będzie się poszerzał. Czy to kolejny, najbardziej chyba ryzykowny pojedynek Jaśkowiaka?


64 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie