• Redakcja Nowy Poznań

Jaka będzie przyszłość Warty Poznań?

Zarząd klubu Warty Poznań umieścił na swoim oficjalnym kanale youtube filmik podsumowujący rok 2020, niezwykle ważny rok pełen sukcesów jak i porażek dla klubu.

Jednak najważniejszym wydarzeniem był awans beniaminka z Poznania do Ekstraklasy, wielkie wyzwanie ale i szansa, by klub mógł wejść na wyższy poziom. Jak dotychczas sprawowali się piłkarze i jakie są przypuszczenia na przyszłość?


Warta Poznań awansowała do PKO BP Ekstraklasy jako trzeci beniaminek. Drużynie Piotra Tworka potrzebne były mecze barażowe, które “Zieloni” rozstrzygnęli na swoją korzyść. Na początku sezonu zarząd klubu musiał podjąć decyzje transferowe i tak do klubu trafili m.in: Jan Grzesik, Robert Ivanov, Mateusz Spychała, Daniel Bielica, Mateusz Kuzimski.


Warta Poznań na koniec rundy zimowej znalazła się na 14. pozycji, zwyciężyła 4 spotkania, zremisowała 1 a przegrała 9. Po przerwie, na piłkarzy Warty czekają wymagający rywale. Zawodnicy Piotra Tworka na dzień dobry zmierzą się z Cracovią. Z tym samym rywalem zagrają po kilku dniach w 1/8 finału Pucharu Polski. Prócz pojedynków z ekipą Michała Probierza, w pierwszych tygodniach na Wartę czekać będą Lechia Gdańsk, Zagłębie Lubin, Piast Gliwice czy Lech Poznań.


Wydaje się, że nawet pomimo zapowiadanych wzmocnień, to Wartę czekać będzie walka o utrzymanie, aż do końca sezonu. Rywale z pewnością też nie będą próżnować i dlatego najprawdopodobniej klub znajdzie się na ostatnich miejscach w tabeli Ekstraklasy.
46 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie