top of page
  • Redakcja Nowy Poznań

Jest nowa pływalnia

W nowym budynku pływalni na os. Zwycięstwa w Poznaniu zamontowano już m.in. niecki basenowe i sauny, urządzenia do uzdatniania wody basenowej, system wentylacji, zrealizowano przyłącza cieplne, wodne i energetyczne. Ułożono płytki ceramiczne i tynki. Trwają ostatnie prace porządkowe i wykończeniowe, a także zagospodarowanie terenu wokół obiektu - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.


Budowana od października ubiegłego roku pływalnia jest wyposażona w dwa baseny. Większy z nich będzie miał sześć torów, z których jednocześnie będzie mogło korzystać 60 osób. Mniejszy i płytszy jest basen rekreacyjny, który pomieści jednocześnie kilkunastu odwiedzających. Składa się on z dwóch połączonych ze sobą niecek. W jednej z nich zainstalowano urządzenia do hydromasażu.


Odwiedzający pływalnię będą mogli skorzystać z zespołu saun i sali fitness. Do ich dyspozycji będą szatnie, przebieralnie, natryski i toalety. Przy pływalni otwarty zostanie parking zapewniający miejsca dla ponad 50 samochodów oraz przestrzeń dla rowerów.


- To inwestycja na którą czekali nie tylko mieszkańcy os. Zwycięstwa, ale również Winograd i Piątkowa. Dotrzymujemy słowa i spełniamy kolejną obietnicę - zaznacza Konrad Zaradny, radny miejski.


Przewidywany termin udostępnienia pływalni mieszkańcom przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji to marzec 2021 roku, zależny jest on jednak od obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Za poznan.pl5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page