• Redakcja Nowy Poznań

Jubileusz elżbietanek

Od półtora wieku pomagają poznańskim bezdomnym, ubogim i niepełnosprawnym. Poznańska prowincja Zgromadzenia Sióstr Świętej Elżbiety świętuje w tych dniach 150 rocznicę rozpoczęcia działalności. Działalności, bez której z całą pewnością w stolicy Wielkopolski byłoby mniej radości i nadziei.


Kilkuset bezdomnych i ubogich, codziennie korzystają z jadłodajni i innych form wsparcia oferowanego przez Zgromadzenie Sióstr Świętej Elżbiety. Przybywa osób przy jadłodajni. Każdego dnia wydawanych jest ponad 300 posiłków, niesiona pomoc pielęgniarską, wydawana odzież.


Oprócz tego przy ulicy Łąkowej w Poznaniu, gdzie znajduje się siedziba zgromadzenia sióstr, elżbietanki przez wiele lat prowadziły szpital, zajmowały się opieką nad dziećmi i poświęcały pracy z ubogimi.


Zgromadzenie Sióstr Świętej Elżbiety zawiązało się na Śląsku w 1842 roku. W 1871 trzy elżbietanki przybyły do stolicy Wielkopolski, aby rozwijać zakon i pomagać potrzebującym. Rocznicę tych wydarzeń siostry uczciły podczas mszy koncelebrowanej przez metropolitę poznańskiego arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.


Siostry elżbietanki w najbliższych planach mają otwarcie tak zwanego domu nadziei. Będzie to schronisko dla bezdomnych, na których rzecz pracują od lat.9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie