top of page
  • Redakcja Nowy Poznań

Kierowca + 3 promile...

Policjantka z Komisariatu Policji Poznań - Nowe Miasto w czasie wolnym od służby wraz ze swoim partnerem, ujęli nietrzeźwego kierującego. Styl jazdy oraz manewry, jakie mężczyzna wykonywał na drodze były bardzo niebezpieczne dla innych uczestników ruchu. Został zatrzymany. Teraz musi liczyć się z konsekwencjami swoich czynów.


17 października br. policjantka z nowomiejskiego komisariatu, która obecnie odbywa kurs podstawowy w Szkole Policji w Słupsku jechała drogą krajową nr 11 w kierunku Poznania wraz ze swoim partnerem, który również podjął decyzję o wstąpieniu do Policji i jest w trakcie rekrutacji.


W pewnym momencie, kiedy byli w miejscowości Brodowo w powiecie średzkim zauważyli stojący na poboczu pojazd marki Audi A3. W trakcie, gdy prawidłowo wykonywali manewr jego omijania zauważyli, że kierowca włączył się do ruchu nie zwracając uwagi na ich samochód i gwałtownie przyspieszył.


Ponadto w trakcie jazdy funkcjonariuszka zauważyła w tylnym lusterku, że mężczyzna korzysta z całej szerokości jezdni i jedzie tzw. „slalomem” co mogło sugerować, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Dodatkowo stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników drogi, ponieważ zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu.


Posterunkowa w tym samym czasie poinformowała oficera dyżurnego o swoich spostrzeżeniach z prośbą o wsparcie kolegów z miejscowej jednostki. Po kilkuset metrach zauważyła, że mężczyzna postanowił skręcić w boczną drogę.


Policjantka i jej partner bez chwili wahania wykorzystali ten moment, zajechali kierowcy drogę, wyszli z pojazdu, podbiegli do Audi i wyciągnęli kluczyki ze stacyjki samochodu uniemożliwiając mu dalszą jazdę.


Od mężczyzny czuć było alkohol. Kiedy na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci z Komisariatu Policji w Środzie Wielkopolskiej i przeprowadzili badanie okazało się, że kierowca był pijany - miał ponad 3 promile alkoholu. Został natychmiast zatrzymany.


Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia.


Marta Mróz


12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page