top of page
  • Stanisław Barełkowski

Kim jest nowy piłkarz Lecha?

Od 1 stycznia nowym piłkarzem Lecha Poznań został Jesper Karlström, kapitan ubiegłorocznego mistrza Szwecji - Djurgardens IF. Defensywny pomocnik przed kamerami Lech TV opowiedział o swoich piłkarskich początkach, drodze do kapitańskiej opaski i mistrzostwa kraju z zespołem ze Sztokholmu, a także o chorobie, z którą zmaga się od 16. roku życia.


W wywiadzie piłkarz najpierw opowiada o swoim dzieciństwie, pełnym rywalizacji z rówieśnikami i gry w ulubiony sport - football. Następnie przedstawia historię swoich początków zawodowej kariery w klubach szwedzkich. Gdy miał 16 lat dowiedział się o tym, że choruje na cukrzycę, jednak pierwsze jego pytanie skierowane to lekarze było takie, czy będzie mógł kontynuować granie w football - odpowiedź była twierdząca. Od tamtego czasu był skupiony tylko na tym, by zostać najlepszym piłkarzem z cukrzycą.


Jasper Karlström bardzo ciepło wypowiada się o transferze do Lecha, wymienia przykłady jak uprzejmie i wręcz rodzinnie przyjęto go przy Bułgarskiej. Zarząd Lechitów podjął decyzję o transferze pomocnika, przede wszystkim ze względu na opuszczeniu klubu przez Jakuba Modera. Jak informuje „Kolejorz”, Jesper Karlström podpisał 3,5-letni kontrakt, czyli będzie związany z polską ekipą do 30 czerwca 2024 roku.7 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page