• Redakcja Nowy Poznań

Kim jest nowy selekcjoner reprezentacji?

Nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został Portugalczyk Paulo Sousa, zastępuje on zwolnionego kilka dni temu Jerzego Brzęczka. Taką decyzję podjął prezes PZPN Zbigniew Boniek. 50-letni szkoleniowiec zaprezentował się podczas krótkiego nagrania wideo, wyrażając nadzieję, że Polska będzie dumna ze swojej drużyny narodowej. Kim jest nowy trener kadry i czy uda mu się wykonać postawione przed nim zadania?


Jak poinformował Zbigniew Boniek na konferencji prasowej, nowy trener ma wyjść z grupy na mistrzostwach Europy i awansować przynajmniej do baraży o mistrzostwa świata.

Jaka jest historia nowego selekcjonera? Jako piłkarz Sousa wygrywał Ligę Mistrzów w latach 1996 i 1997 z zespołami turyńskiego Juventusu FC i Borussii Dortmund. Był także reprezentantem Portugalii. Jako trener prowadził przede wszystkim włoską Fiorentinę i szwajcarski FC Basel. Trenował również angielskie Queens Park Rangers, Swansea City oraz Leicester City w czasach, gdy kluby te grały na zapleczu Premier League.


Ile zarobi Portugalczyk? Osoby związane z piłką nożną w najwyższym wymiarze mogą liczyć na pokaźne zarobki. Jak podaje RMF FM, Adam Nawałka - za czasów pracy jako selekcjoner kadry - zarabiał ok. 100 tys. miesięcznie. Najprawdopodobniej jednak zatrudnienie Paulo Sousy wiąże się ze sporym wzrostem wydatków PZPN. W klubie Girondins Bordeaux Portugalczyk inkasował niemal 1 mln złotych miesięcznie. Kontrakt zawarty ze Związkiem może mieć podobną wysokość.


Zbigniew Boniek w taki sposób argumentował swoją decyzję:


Nie mówię, że moja decyzja jest idealna. To dobra decyzja, mądra i przemyślana, ale życie pokaże, czy miałem rację. Zagraniczny trener nie będzie musiał czytać w mediach społecznościowych specjalistów, którzy już wiedzą, że jest "be".


Nowemu trenerowi zostały postawione wielkie wyzwania do wypełnienia, w krótkim czasie. Czy Portugalczykowi uda się wypełnić kontrakt?9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie