top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Kolejne zwycięstwo Warty!

W sobotę odbył się 25. mecz kolejki Ekstraklasy, gdzie Warta Poznań podjęła Wisłę Kraków. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla Zielonych po bramce Mateusza Kuzimskiego w 89. minucie meczu. Mateusz Czyżycki posłał dobre prostopadłe podanie, a Kuzimski precyzyjnym strzałem pokonał Mateusza Lisa i zdobył siódmą bramkę w sezonie. Dla Warty to czwarty kolejny mecz bez porażki!


Jakie są opinie trenerów po meczu? Szkoleniowiec Warty - Piotr Tworek:


Moi chłopcy zrobili dzisiaj niesamowitą rzecz – na pięć kolejek przed końcem rozgrywek utrzymaliśmy się w Ekstraklasie i jestem ogromnie dumny z moich piłkarzy i chylę czoła przed nimi. Dziękuję wam chłopcy. Cieszcie się tą chwilą, bo w Krakowie z Wisłą nie wygrywa się często.


Zaś trener Wisły Kraków wypowiadał się następująco:


Zespół Warty podobał mi się pod kilkoma względami, momentami grał lepiej od nas i bardziej płynnie. My też dobrze prowadziliśmy piłkę, ale zbyt często nie oddawaliśmy strzału w dogodnych momentach.


Warta Poznań aktualnie znajduje się na 6. miejscu w tabeli i walczy o najwyższe miejsca. Cel główny - utrzymanie się w Ekstraklasie został spełniony już kilka spotkań temu, jednak Beniaminek nie zatrzymuje się i wygrywa kolejne mecze. Czy Zieloni mają aspirację na Europejskie Puchary?


6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page