top of page
  • Redakcja Nowy Poznań

KONKURS - bilety do Opery!

Zapraszamy państwa do wzięcia udziału w konkursie, do wygrania są dwa bilety na spektakl "Ślady" w Teatrze Wielkim Opery w Poznaniu w dniu 13.06 (niedziela) o godzinie 18.00! By wziąć udział w konkursie należy udostępnić post na facebooku z informacją o konkursie na własnej tablicy! Następnie zostaną wylosowane dwie zwycięskie osoby.


"Ślady: Drzewicki / Wesołowski / Przybyłowicz / Bondara" Cztery wybitne osobowości związane z poznańskim zespołem baletowym, cztery różnorodne prace choreograficzne powstałe w odmiennych czasach, jedna postać: Conrad Drzewiecki, bez którego współczesny taniec polski by nie istniał.


Wymienionych twórców łączy nić subtelnych powiązań. Drzewiecki stworzył silny poznański zespół, oryginalny i rozpoznawalny nie tylko w kraju, który dał podwaliny pod Polski Teatr Tańca. Emil Wesołowski, uczeń i następca Drzewieckiego, był nie tylko szefem poznańskiego baletu, ale i na początku XXI wieku dyrektorem artystycznym poznańskiej Opery, schedę po nim przejął Jacek Przybyłowicz, z każdym rokiem ugruntowujący swoją pozycję we światowej choreografii i refleksji nad sztuką tańca i na koniec najmłodszy z nich – Robert Bondara, obecny kierownik poznańskiego zespołu, który swe pierwsze istotne taneczne doświadczenia zdobywał w choreografiach autorstwa Drzewieckiego i Wesołowskiego, a sam jest teraz jednym z najbardziej liczących się choreografów młodego pokolenia.30 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page