top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Kontrolują taksówki i autobusy

W piątek, 12 marca br. policjanci ruchu drogowego wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego przyjrzeli się bezpieczeństwu korzystających z pojazdów, którymi świadczone są usługi odpłatnego przewozu osób. Mundurowi skontrolowali między innymi stan techniczny samochodów, trzeźwość kierowców, oznakowanie aut, a także liczbę przewożonych pasażerów.


12 marca br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego poznańskiej komendy wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali, czy pojazdy zajmujące się odpłatnym przewozem osób, są do tego rodzaju działalności odpowiednio wyposażone i przygotowane. Mundurowi szczególną uwagę zwrócili na oznakowanie tych pojazdów, miejsc wyznaczonych do zatrzymania i postoju, a także posiadanie przez kierujących wymaganych dokumentów i zezwoleń.


W trakcie działań policjanci oraz inspektorzy sprawdzali również stan techniczny pojazdów TAXI oraz tych wykorzystywanych przez kierujących, korzystających z aplikacji kojarzących klientów z kierowcami. Mundurowi przyjrzeli się sposobom poboru opłat z tytułu świadczenia przez nich usług na terenie Poznania, w celu wyeliminowania z rynku nieuczciwych przedsiębiorców. W trakcie kontroli okazało się, że jeden z pojazdów, którym wykonywano przewóz osób, nie był zgłoszony do licencji. Na przedsiębiorcę został nałożony mandat w wysokości 2 tysięcy złotych.


Szczególną uwagę mundurowi zwrócili na prawidłowy sposób korzystania przez kierujących z miejsc postoju oznaczonych białą tabliczka na, której widnieje napis ,,KISS & RIDE”. Przypomnieli parkującym o tym, że jest to miejsce krótkiego, darmowego postoju, gdzie kierowca może zatrzymać się na określony czas, wysadzić pasażera, pożegnać się i odjechać. Kierujący, którzy nie stosowali się do tych zasad i przepisów musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi.


Funkcjonariusze przypominali przewoźnikom, że każda osoba zajmująca się zbiorowym przewozem osób, musi mieć świadomość, że odpowiada za bezpieczeństwo swoich klientów.


Na zakończenie wspólnych działań policjanci oraz inspektorzy zgodnie stwierdzili, że takie działania przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa oraz poziomu świadczonych usług przewozowych.


Marta Mróz
11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page