• Redakcja Nowy Poznań

Kopnął psa...

Policjanci z Nowego Miasta zatrzymali mężczyznę, który przechodząc obok sklepu spożywczego kopnął małego czworonoga i uciekł. Już dwa dni po zgłoszeniu policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego. 44-latek usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Grozi mu do 3 lat więzienia. 16 marca br. kryminalni z Komisariatu Policji Poznań - Nowe Miasto zatrzymali mężczyznę za znęcanie się nad psem. Sprawa miała swój początek w niedzielę, 14 marca br. Tego dnia do Komisariatu Policji na Polance przyszedł mężczyzna, który zgłosił przestępstwo. Okazało się, że dzień wcześniej, w godzinach wieczornych kobieta wyszła z psem rasy chihuahua na spacer i poszła do sklepu spożywczego przy ulicy Falistej. Tam, chcąc zrobić zakupy zostawiała na kilka minut czworonoga przed dyskontem. Przywiązała smycz do poręczy i weszła do sklepu.


W pewnym momencie przed lokalem pojawił się mężczyzna, który przechodząc obok sklepu kopnął czworonoga i uciekł. Właścicielka natychmiast zajęła się pupilem, ponieważ potrzebna była pomoc weterynarza. Kolejnego dnia właściciele zgłosili sprawę na Policję.


Słysząc tę historię mundurowi natychmiast zajęli się sprawą. Porozmawiali ze świadkami zdarzenia, przejrzeli zapisy z kamer monitoringu i mając tylko poszlakowe informacje na temat sprawcy, operacyjnie ustalili podejrzewanego. Już dwa dni po zgłoszeniu przestępstwa, 44-latek został zatrzymany przez kryminalnych z Nowego Miasta.


Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu i usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Na szczęście czworonoga udało się uratować i wrócił już do swoich właścicieli.


Marta Mróz


18 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie