• Redakcja Nowy Poznań

Kradł w Komornikach

W miniony weekend policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem na teren budowy w Komornikach. Okazało się, że 47-latek ma także inną kradzież na swoim koncie. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.


W sobotę 30 października poznańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu na teren budowy w Komornikach. Dyżurny skierował w to miejsce policjantów z miejscowego komisariatu oraz policjanta-przewodnika psa. Pod wskazanym adresem mundurowi dowiedzieli się, że grupa pracowników, która przyszła do pracy zauważyła jak nieznany mężczyzna wynosi z terenu budowy do swojego samochodu narzędzia. Zgłaszający próbował złapać mężczyznę, jednak ten uciekł z terenu budowy i pobiegł w kierunku miasta. Pozostawił jednak otwarty samochód. Policjanci ostrożnie, aby nie zatrzeć ewentualnych śladów, zlustrowali wnętrze pojazdu i znaleźli dokumenty kierującego.


Mając tak szczegółowe informacje o sprawcy natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Po chwili, na ulicy Poznańskiej zatrzymali mężczyznę. Na widok umundurowanych funkcjonariuszy nie uciekał i nie stawiał oporu. W rozmowie z policjantami przyznał się do kradzieży. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu. 47-latek został przewieziony do Komisariatu Policji w Komornikach, gdzie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.


Zajmujący się tą sprawą policjanci ustalili, że dwa dni wcześniej ten sam mężczyzna okradł inny teren budowy w Komornikach. W punkcie skupu złomu policjanci odzyskali wszystkie skradzione przez niego przedmioty. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


Iwona Liszczyńska


11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie