top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Kradł w Tarnowie Podgórnym

Policjanci z Tarnowa Podgórnego zatrzymali mężczyznę za kradzież sklepową. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że podobnych czynów na swoim koncie ma znacznie więcej. Mężczyzna usłyszał już zarzut, który zagrożony jest karą do 5 lat więzienia.


29 stycznia br. policjanci z Tarnowa Podgórnego otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży, która miała miejsce na terenie sklepu w Rokietnicy. Złodziej zabrał towar o wartości 200 złotych i chciał opuścić linię kas, nie płacąc za niego.


Funkcjonariusze wylegitymowali sprawcę, a po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna już wcześniej był karny, aż 43 razy za podobne wykroczenia. W związku z tym, że 56-latek po raz kolejny dopuścił się kradzieży w krótkim odstępie czasu policjanci zgodnie z przepisami postawili mężczyźnie zarzut przestępstwa kradzieży. Za popełniony czyn grozi mu do 5 lat więzienia.


Ponadto funkcjonariusze przypominają, że w przypadku kradzieży podstawowym i zasadniczym kryterium jest wartość przedmiotu. Jeśli przedmiot zabory mienia jest wart mniej niż 500 zł – kradzież jest czynem regulowanym przez Kodeks Wykroczeń, jeśli natomiast wartość rzeczy przekracza 500 zł – czyn jest stypizowany, jako przestępstwo na podstawie Kodeksu Karnego.


Warto jednak pamiętać, że jeśli sprawca dokona w krótkich odstępach czasu, przy wykorzystaniu tej samej albo takiej samej sposobności lub w podobny sposób popełnia dwa lub więcej umyślnych wykroczeń przeciwko mieniu, może odpowiadać, jak za przestępstwo, co zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.


Marta Mróz, Policja Poznań


1372 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page