top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Kradną katalizatory...

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań - Północ zatrzymali dwóch mężczyzn na gorącym uczynku, podczas próby kradzieży katalizatora. Sprawcy usłyszeli już zarzuty dotyczące między innymi usiłowania kradzieży mienia. Jak się okazało, to nie pierwsze tego typu przestępstwo jakiego dokonali.


W ostatnim czasie policjanci z Północy otrzymywali od mieszkańców tego rejonu sygnały dotyczące kradzieży katalizatorów. Okoliczności tych przestępstw były łudząco podobne, dlatego policjanci przypuszczali, że tych przestępstw mogą dokonywać te same osoby.


8 września br. podczas patrolu rejonu Osiedla Bolesława Śmiałego w Poznaniu policjanci zauważyli podejrzanie zachowującą się osobę. Widząc, że mężczyzna nerwowo zareagował na widok nadjeżdżającego samochodu i zaczął uciekać, policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg. Po kilkunastu metrach został on zatrzymany.


Okazało się, że miał związek z usiłowaniem kradzieży katalizatora, a sprawców było dwóch. Drugi z nich znajdował się pod pojazdem marki Toyota i próbował zdemontować element układu wydechowego o wartości kilku tysięcy złotych. Szybka reakcja policjantów udaremniła im to przestępstwo.


Oboje mężczyźni zostali zatrzymali. Jak się okazało to nie pierwsze tego typu przestępstwo jakie mają na swoim koncie. Policjanci z Komisariatu Policji na Północy ustalili, że kilka tygodni wcześniej ukradli katalizator z pojazdu na parkingu niestrzeżonym w rejonie Osiedla Bolesława Chrobrego w Poznaniu. 22 i 46- latek usłyszeli już zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży za które grozi im do 5 lat więzienia.


Marta Mróz


A tak wygląda kradzież katalizatora...


17 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page