top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Krwawy początek wakacji

Wypadki śmiertelne na drogach to zawsze tragedia i dramat rodzin ofiar. Wielu z nich można uniknąć lub zminimalizować ich skutki jeżeli będziemy przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Odpowiednia prędkość, zasada ograniczonego zaufania i szczególna ostrożność, mogą uratować nasze życie i zdrowie, niezależnie od tego, czy jesteśmy kierowcami, rowerzystami lub pieszymi.

Wakacje to czas beztroski i odpoczynku. Jednak nie zwalnia to kierowców i innych uczestników ruchu drogowego od myślenia i odpowiedzialnego zachowania. Ładna pogoda i mniejszy ruch na drogach nie są gwarancją bezwzględnego bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość i nieustąpienie pierwszeństwa to niezmiennie najczęstsze przyczyny wypadków.


Początek wakacji na wielkopolskich drogach to 8 wypadków śmiertelnych. Zróbmy wszystko aby zatrzymać ten licznik!


Kolejne śmiertelne wypadki na drogach naszego województwa dotyczyły kierowców, motocyklistów, pieszych. Chwila nieuwagi, brak wystarczającej koncentracji i przede wszystkim łamanie przepisów drogowych są przyczyną ludzkich tragedii. Myślenie, że jeżdżę szybko ale bezpiecznie lub, że wypadki zdarzają się tylko innym, może być brzemienne w skutkach. Mamy tylko jedno życie, warto o tym pamiętać.


Maciej Święcichowski16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page