top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Lech już o nic nie walczy?

Już dziś o 20.30 Lech Poznań podejmie Lechię Gdańsk na stadionie przy Bułgarskiej. Kolejorz już o nic w tym sezonie nie walczy, a goście mają szansę na grę w europejskich pucharach. Dodatkowo nowy trener Maciej Skorża wciąż poszukuje odpowiedniego modelu gry dla zespołu. Oprócz kwestii strategicznych aktualnie dla nowego trenera najważniejsza jest strona mentalna. Jak wypowiadał się na konferencji przedmeczowej?


Chciałbym, żeby na boisko wyszła drużyna pewnie siebie, która jest głodna gry, kreowania sytuacji, bramek i czysto piłkarskiej walki. Tego ostatnio mi brakowało w pierwszej połowie meczu. I to jest aspekt mentalny, rozpoczęcie spotkania będąc odpowiednio przygotowanym pod tym względem jest kluczowe w tej chwili.


Rywale znajdują się na 5. miejscu w tabeli i tak jak wspomnieliśmy na początku - mają szansę na rywalizację w pucharach europejskich. Lech zaś plasuje się na 11. miejscu i można powiedzieć że nie gra już o nic, Kolejorz stał się ligowym średniakiem. Jednak ostatnie mecze tego sezonu są niezwykle istotne z perspektywy nowego trenera Macieja Skorży, który w dalszym ciągu poszukuje pomysłu na grę i na nawiązanie relacji z zawodnikami. W tym sensie Lech w tym i w kolejnych meczach walczy o zbudowanie podstaw na wyjście z kryzysu i zmianę swojej sytuacji z bycia średniakiem do zespołu, który walczy o najważniejsze trofea.5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page