• Redakcja Nowy Poznań

Lech zremisował z Szachtarem! Cały mecz:

W czwartkowym meczu kontrolnym w Belek Lech Poznań zremisował z najmocniejszym sparingpartnerem podczas tureckiego zgrupowania - Szachtarem Donieck 1:1. Gola dla Kolejorza w tym spotkaniu strzelił Filip Marchwiński, a rywale wyrównali chwilę przed końcowym gwizdkiem.

Ekipa z Doniecka to drugi obecnie zespół ligi ukraińskiej i niedawny dwukrotny pogromca Realu Madryt w Lidze Mistrzów, więc poprzeczka była zawieszona znacznie wyżej niż podczas pierwszego czwartkowego spotkania z FK Rad Belgrad (0:0). Ukraińcy z Szachtara byli przeciwnikami Kolejorza w Belek także w poprzednich dwóch latach i dwukrotnie okazali się od niebiesko-białych lepsi, notując bilans bramkowy 4:0

Cały mecz był wyrównany, Szachtar częściej utrzymywał się przy piłce, ale gdy Lech już ją odebrał to potrafił zrobić z niej użytek. Filip Marchwiński został bohaterem trzynaście minut po przerwie. 19-latek otrzymał dobre podanie w pole karne od aktywnego od początku spotkania Alana Czerwińskiego i mocnym uderzeniem w kierunku dalszego słupka dał Lechowi prowadzenie. Gdy wydawało się już, że nic nie odbierze Kolejorzowi zwycięstwa, w ostatniej minucie meczu turecki sędzia dopatrzył się kontrowersyjnego faulu Bartosza Salamona na Fernando i podyktował rzut karny dla Szachtara, który mocnym strzałem w kierunku prawego słupka wykorzysystał Kovalenko.

źródło: lechpoznan.pl