• Redakcja Nowy Poznań

Leczymy Ukraińców

Mali pacjenci z Ukrainy są przyjmowani m.in. w Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu.


- W ostatnich dniach placówka przyjęła już pierwszych ukraińskich pacjentów - powiedziała rzeczniczka prasowa Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu Urszula Łaszyńska.


Do szpitala trafiła m.in. kilkuletnia dziewczynka z objawami przeziębienia. W trakcie badań okazało się, że wynik testu wskazał zakażenie koronawirusem. Do placówki przyjęty został także kilkumiesięczny chłopczyk z poparzeniami. Na jednym z oddziałów przebywa także nastolatek z problemami z sercem.


Urszula Łaszyńska podkreśliła, że mali pacjenci z Ukrainy ze swoimi opiekunami mają zapewnione wyżywienie w szpitalu, ale często brakuje im podstawowych artykułów higienicznych i pieluch. Szpital uruchomił więc zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Na liście są m.in. nowe koce i kocyki dziecięce, śpiwory, poduszki, ręczniki, artykuły higieniczne dla dzieci i kobiet, np. pampersy, kremy, oliwki, chusteczki nawilżane i suche, szampony, żele pod prysznic, pasty do zębów, szczoteczki, płyny i proszki do prania, a także nowe ubrania i bielizna damska i dziecięca we wszystkich rozmiarach, także piżamy, dresy, czapki, szaliki i rękawiczki.


Szpital apeluje do osób, które chciałyby wesprzeć małych pacjentów o dostarczanie wyłącznie produktów z podanej listy. Dary można dostarczać od piątku (4 marca), w dniach roboczych, w godzinach 8.00-15.00, do magazynu szpitalnego przy ul. Krysiewicza - budynek C.


- Można też pomóc, wpłacając darowiznę na konto szpitala. Środki przeznaczymy na zakup wymienionych produktów - podała Łaszyńska.


Dane do wpłat: Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, Bank Śląski SA O/Poznań nr 93 1050 1520 1000 0005 0332 1192, z dopiskiem "Dla Ukrainy".


PB za PulsMedycyny.pl


8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie