• Redakcja Nowy Poznań

Młody bohater

Komendant Miejski Policji w Poznaniu insp. Robert Kasprzyk wraz ze swoim Zastępcą podinsp. Tomaszem Barłożkiem podziękowali i pogratulowali 14-letniemu Michałowi bohaterskiej postawy. Dzięki szybkiej reakcji i odpowiedzialnemu zachowaniu poznaniaka służby ratunkowe na czas dotarły z pomocą do rannego mężczyzny. Nastolatek zaopiekował się poszkodowanym oraz wezwał pomoc. Młodemu bohaterowi dziękujemy za wspaniałą postawę.

We wtorek, 29 czerwca br. około godziny 19.00 nastolatek jechał leśną ścieżką rowerem w rejonie rzeki Cybina w Poznaniu. W pewnym momencie, na wysokości ulicy Dymka zauważył leżącego w zaroślach mężczyznę. Chłopak bez chwili wahania zatrzymał się i podbiegł do poszkodowanego.


Mężczyzna ubrany był w strój kolarski, a nieopodal leżał jego rower. Nastolatek zauważył, że ranny nie dawał żadnych oznak życia, ponadto na ciele miał liczne otarcia naskórka. 14-latek pomimo tej nietypowej, a nawet szokującej dla niego sytuacji zachował zimną krew i udzielił pierwszej pomocy poszkodowanemu.


Na początku chłopak ocucił mężczyznę, nawiązał z nim kontakt słowny, a następnie wezwał pomoc medyczną. Precyzyjnie i jasno opisał całą sytuację dyspozytorowi, a następnie zaopiekował się 40-latkiem do przyjazdu pogotowia. W międzyczasie poinformował również rodzinę rannego o zaistniałej sytuacji. Ze względu na to, że nie wiedział, jak długo mężczyzna znajdował się w takim stanie - pomyślał, że bliscy mogą się o niego zamartwiać. Po przyjeździe służb ratunkowych mężczyzna trafił do szpitala.


Dzisiaj, Komendant Miejski Policji w Poznaniu insp. Robert Kasprzyk wraz ze swoim Zastępcą podinsp. Tomaszem Barłożkiem pogratulowali Michałowi bohaterskiej postawy. Szef poznańskich policjantów wręczył Michałowi list gratulacyjny w którym podkreślił, że jego czyn wymagał wielkiej odwagi. Jednocześnie podziękował młodemu poznaniakowi za bezinteresowność, chęć niesienia pomocy i szacunek wobec drugiego człowieka. Nastolatek otrzymał również upominek na pamiątkę tego bohaterskiego czynu. Na zakończenie spotkania Michał wspomniał, że jego marzeniem jest zostać lekarzem i pomagać ludziom, dlatego mocno trzymamy kciuki za realizację tych celów.


Marta Mróz


13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie