• Redakcja Nowy Poznań

"Mamy za mało punktów" -Dariusz Żuraw

W środę 16 grudnia odbędzie się mecz Lech Poznań - Pogoń Szczecin, po pożegnaniu się z Ligą Europy Lechici chcą maksymalnie skupić się na polskiej lidze i wskoczyć na wyższe miejsce w tabeli Ekstraklasy. Aktualnie sytuacja nie jest zadowalająca, Lech wygrał cztery mecze, zremisował pięć, przegrał trzy. Jeśli chodzi o bilans bramek wynosi on 23:17, a miejsce w tabeli Lecha znajduje się na 7. pozycji. Dariusz Żuraw na konferencji przed meczem mówił tak:

Mamy za mało punktów, z których niestety sporo straciliśmy na własne życzenie. Analizując ze sztabem, w jaki sposób te bramki tracimy, to wielu z tych goli powinniśmy spokojnie zapobiec i to na pewno spędza nam sen z powiek.


Problem tracenia bramek, których stracić się nie powinno, jest szczególnie zauważalny gdy spojrzymy na bilans bramek jutrzejszego przeciwnika Lecha. Pogoń Szczecin plasuje się na czwartym miejscu w tabeli Ekstraklasy, zespół zdobył 15 bramek a stracił 8. Dariusz Żuraw trener Lecha dodawał:

Pogoń jest to bardzo solidnie grający zespół, traci mało bramek. Może nie jest to drużyna, która tworzy wiele tych sytuacji, ale potrafi je wykorzystać.


Mecz rozpocznie się w środę o godzinie 20.30 na Inea Stadionie.


3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie