top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Maturzyści wracają do szkół?

Dzieci z klas I-III szkół podstawowych mają wrócić do nauki stacjonarnej 18 stycznia 2021 r. Dzisiaj minister edukacji Przemysław Czarnek poinformował, że jeśli nie będzie zwiększała się liczba zakażeń, to w wariancie optymistycznym, w lutym, przynajmniej w systemie hybrydowym, uczniowie klas VIII i klas maturalnych wrócą do szkół.


Tegoroczni maturzyści zostali zaniedbani w sposób szczególny, ze względu na strajki nauczycieli, gdy byli w pierwszej klasie oraz lockdown, gdy byli w drugiej klasie. Z tych powodów minister Czarnek 6 grudnia 2020 roku, ogłosił rozporządzenie regulujące sposób przeprowadzenia egzaminu dojrzałości. Nowe zasady wprowadzają: mniej treści do nauczenia się, inne arkusze maturalne, mniej na matematyce, zniesienie obowiązkowego egzaminu z przedmiotu rozszerzonego.


W sprawie powrotu do szkół innych klas, minister informował, że pierwszeństwo mają klasy najmłodsze oraz maturzyści. Kolejne decyzje będą podejmowane niezwykle ostrożnie - co znaczy powolnie. Pewne jest także to, że uczniowie będą uczestniczyć w nauczaniu w trybie hybrydowym, tak by transmisja wirusa, była w jak największym stopniu ograniczona.


Pojawiają się także głosy nauczycieli, którzy zaniepokojeni możliwością zarażenia, chcą otrzymać w szybszym tempie szczepionki. Na ten temat także wypowiedział się minister Czarnek, który stwierdził, że sytuacja jest rozwojowa:

Będziemy szczepić nauczycieli przeciw COVID-19 najszybciej jak się da, ale jest wyznaczona kolejność zgodnie z hierarchią zapotrzebowania. Cały czas trwają dyskusje.

19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page