• Redakcja Nowy Poznań

Mieszkania dla LGBT

Miasto Poznań - według informacji Grupy Stonewall - podjęło decyzję o sfinansowaniu mieszkań wspomaganych dla osób z grup LGBT w trudnej sytuacji życiowej. Taką informację podała na Facebook ta organizacja, działająca na rzecz społeczności homoseksulanej:


"Mamy to! Poznań sfinansuje mieszkanie wspomagane dla osób LGBT+ w kryzysie bezdomności!

To realizacja postulatu, do którego przekonujemy Urząd Miasta od lat. Wsparcie dla osób LGBT+ w kryzysie bezdomności znalazło się już w naszym projekcie poznańskiej Karty LGBT+. W sierpniu tego roku wysłaliśmy do prezydenta Jaśkowiaka list, w którym uzasadnialiśmy potrzebę stworzenia takiej formy pomocy.

W końcu się udało! Nie byłoby to możliwe bez pomocy Pełnomocniczki Prezydenta Miasta Poznania ds. polityki równościowej Stelli Gołębiewskiej oraz organizacji zrzeszonych w działającej przy Pełnomocniczce Komisji Dialogu Obywatelskiego ❤

Co się teraz wydarzy? Miasto ogłosiło konkurs na realizację zadania publicznego - pilotażowego programu mieszkania interwencyjnego dla osób LGBT+. Oczywiście my również bierzemy w nim udział. Po rozstrzygnięciu konkursu powstanie specjalne mieszkanie, w którym jednocześnie będzie mogło przebywać kilka osób. Oprócz tego powstanie specjalny raport, dzięki któremu miasto dowie się, jaka jest rzeczywista skala problemu i jakie zasoby powinno zabezpieczyć w przyszłości, aby pomagać osobom LGBT+ w kryzysie bezdomności. Stonewall"


Rodzi się - po analizie tej informacji - pytanie o potrzebę i formę owego "wspomagania", będącego elementem oferty mieszkania dla homoseksualistów. Dyskusyjna wydaje się być także potrzeba wyodrębniania grupy LGBT spośród rzeszy osób, potrzebujących z powodów losowych tymczasowego mieszkania. Wątpliwości mogą także budzić powody z jakich akurat pod szyldem swojej orientacji seksualnej różne osoby będą poszukiwały mieszkania. Polecamy komentarz Piotra Barełkowskiego na ten temat.

100 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie