top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Narciarze na ulicach

Ulice Poznania ciągle pozostawiają wiele do życzenia. Są słabo odśnieżone a nowe opady śniegu sprawiają, że pługi i piaskarki nie nadążają z oczyszczaniem jezdni. ZDM informuje:


W nocy kontynuowaliśmy prace przy odśnieżaniu ulic układu strategicznego (271,6 km), podstawowego (258 km) oraz podstawowego I stopnia (211,6 km). Wczesnym rankiem pługi wyjechały także na sieć dróg lokalnych drugiego stopnia (129,1 km).


Odśnieżane są także chodniki i drogi dla rowerów. Obecnie na poznańskich ulicach pracują 43 pojazdy służące do odśnieżania jezdni oraz 18 przeznaczonych do chodników i dróg dla rowerów.


Kierowcom przypominamy o konieczności zachowania szczególnej ostrożności. Tam gdzie już przeprowadziliśmy odśnieżanie może pojawić śnieg nawiany z poboczy, dotyczy to przede wszystkim ulic położonych przy akwenach, lasach, czy też otwartych terenach.


Tymczasem w centrum Poznania, po ulicy Hlonda, między jadącymi samochodami narciarz zaczepiony do quada rozkoszował się urokami zimy...47 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page