top of page
  • Redakcja Nowy Poznań

Niszczył ule w Kobylnikach

Policjanci z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym ustalili i zatrzymali sprawcę zniszczenia uli pszczelich. Do zdarzenia doszło dwukrotnie w okresie czterech miesięcy w miejscowości Kobylniki. Mężczyzna usłyszał już zarzut, a za ten czyn grozi mu kara do 5 lat więzienia.


Pod koniec stycznia br. policjanci z Komisariatu Policji w Tarnowie Podgórnym otrzymali zgłoszenie od właściciela pasieki o częściowym zniszczeniu jego hodowli pszczół. W toku czynności funkcjonariusze ustalili, że sprawca dwukrotnie w krótkich odstępach czasu celowo zdjął pokrywy oraz kolejne warstwy osłonowe uli, narażając owady na bezpośrednie działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Straty jakie zostały wycenione przez właściciela hodowli sięgały blisko 30 tys. złotych.


Policjanci z Tarnowa Podgórnego szybko ustalili podejrzanego o to przestępstwo. 10 lutego br. mężczyzna został ujęty przez osoby, które zauważyły sprawcę na miejscu zdarzenia oraz zatrzymany przez funkcjonariuszy z miejscowej jednostki. Okazało się, że był on pijany – miał prawie 2 promile alkoholu. 41-latek usłyszał już zarzut zniszczenia mienia, który zagrożony jest karą do 5 lat więzienia.


Marta Mróz, Policja Poznań


89 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page