top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Nowe środki dla mikrofirm

We wtorek w "Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej" opublikowano ustawę wprowadzającą szereg nowych form wsparcia dla najbardziej poszkodowanych przez pandemię koronawirusa branż. Jednym z narzędzi pomocowych tzw. tarczy antykryzysowej 6.0 są dotacje do wysokości 5 tys. zł na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej przez mikro i małych przedsiębiorców. Wnioski o dotacje należy składać wyłącznie w postaci elektronicznej za pośrednictwem platformy praca.gov.pl, w terminie od 19 grudnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r. Wnioski muszą być opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym.


W Poznaniu wypłatę dotacji realizować będzie Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 61 8345 645 lub 61 8345 696, w godz. 8.00-13.00, a także mailowo: tarcza1@poznan.praca.gov.pl, tarcza2@poznan.praca.gov.pl. Więcej informacji na temat dotacji w ramach tarczy 6.0 można znaleźć na stronie https://poznan.praca.gov.pl/. Ponadto ustawa przewiduje także pomoc w zakresie:


dofinansowania wynagrodzeń pracowników ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na utrzymanie miejsc pracy (wnioski o przyznanie świadczenia można składać od 19 grudnia do wojewódzkich urzędów pracy), jednorazowego dodatkowego świadczenia postojowego (wnioski można już składać do ZUS), zwolnienia ze składek ZUS za listopad 2020 r. (wnioski można już składać do ZUS).8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page