• Redakcja Nowy Poznań

Nowe obostrzenia

Średnia dzienna z ostatnich siedmiu dni przekroczyła poziom 14 tysięcy. To ponad 27 procent niż było tydzień temu. Wtedy wynosiła 11 tysięcy. Zderzenie tych liczb pokazuje, że mamy do czynienia z bardzo dynamicznym rozwojem pandemii i jest to trend trwały - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.


Jak wyjaśniał, sytuacja w skali ogólnokrajowej jest trudna, ale jest bardzo zróżnicowana jeżeli chodzi o poszczególne regiony.

- Średnia dzienna liczba zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców to w skali całego kraju ten parametr kształtuje się na poziomie 37 zachorowań na 100 tysięcy. Nadal województwem z najtrudniejszą sytuacją jest warmińsko-mazurskie. Tam ten parametr przekroczył 60. Na drugim miejscu jest województwo pomorskie - dodał. Niedzielski tłumaczył dalej, w województwie mazowieckim jest to 47, w województwie lubuskim poniżej 47.

- Biorąc pod uwagę dynamikę rozwijającej się sytuacji, podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu analogicznych rozwiązań jak w warmińsko-mazurskim i pomorskim również w województwie mazowieckim i lubuskim - zapowiedział.

- Zamknięte będą hotele, kina, teatry, galerie sztuki, baseny, sauny. Działalność galerii handlowych będzie ograniczona- mówił i dodał, że nauczanie w klasach 1-3 będzie się odbywało w trybie hybrydowym. Regulacje będą obowiązywały do 28 marca. W mazowieckim i lubuskim zaczną obowiązywać od poniedziałku 15 marca.


12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie