top of page
  • Redakcja Nowy Poznań

Nowe obostrzenia!

III fala epidemii przyspiesza, musimy podjąć zdecydowane kroki - stwierdził minister zdrowia Adam Niedzielski. Podkreślił, że "pandemia się rozwija". - Główną przyczyną gwałtownego wzrostu zakażeń jest brytyjska odmiana koronawirusa - ocenił minister zdrowia. - Według najnowszych danych odpowiada on już za 52 proc. zakażeń. - To szalenie dynamiczny przyrost - stwierdził Niedzielski.


- Analizując sytuację, widzimy pogorszenie sytuacji praktycznie w całym kraju. Zdecydowaliśmy się na rozszerzenie obostrzeń na cały kraj od 20 marca do 9 kwietnia - ogłosił Niedzielski. Co to oznacza? W całym kraju zamknięte hotele, ograniczenie działalności galerii handlowych, zamknięte kina, teatry, zamknięte baseny i obiekty sportowe.


- Na najbliższe trzy tygodnie, do 9 kwietnia, wprowadzamy naukę zdalną dla klas I-III - dodał.


Minister zwrócił się także z apelem do wszystkich pracodawców, by umożliwili swoim pracownikom pracę zdalną. Minister pytany o orzeczenie SN w sprawie swobody przemieszczania się, odparł, że decyzje, które zostały podjęte w środę, nie dotyczą swobody przemieszczania.


- Podjęliśmy decyzję z ministrem spraw wewnętrznych, o tym, że wojewodowie muszą przyspieszyć z przekształceniami łóżek na łóżka covidowe. W ciągu tygodnia chcemy mieć ok. 8 tys. takich łóżek - poinformował minister zdrowia. Minister dodał, że NFZ i wojewodowie będą też weryfikować dostępność łóżek w poszczególnych regionach kraju. Mają to robić specjalnie do tego powołane zespoły.


23 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page