• Redakcja Nowy Poznań

Nowy parking przy Arenie

Kierowcy mogą już korzystać z tymczasowego parkingu, utworzonego w sąsiedztwie hali Arena. Będzie on działał do momentu uruchomienia na Łazarzu Strefy Płatnego Parkowania, czyli 31 stycznia 2021 roku. Trwają prace nad udostępnieniem podobnego parkingu na Wildzie.


Trwają prace związane z wdrażaniem na terenie Łazarza Strefy Płatnego Parkowania. Wprowadzanie zmian w organizacji ruchu oznacza konieczność czasowego opróżnienia miejsc postojowych na tych ulicach, gdzie aktualnie są prowadzone roboty. Bez tego nie byłoby możliwe choćby wykonanie oznakowania poziomego. Stanowi to jednak niedogodność dla kierowców, którzy muszą szukać miejsca do zaparkowania na innych ulicach. Dlatego też zdecydowano o wyznaczeniu tymczasowego parkingu w sąsiedztwie hali Arena. Mieszkańcy Łazarza mogą korzystać z niego od piątku, 18 grudnia.


Wjazd na parking jest zlokalizowany od strony ul. Wyspiańskiego. Parkowanie odbywa się na placu bezpośrednio przed północną częścią hali, na miejscach postojowych prostopadłych do Areny.


Tymczasowy parking będzie funkcjonował do 31 stycznia 2021r., a więc do momentu uruchomienia na Łazarzu Strefy Płatnego Parkowania, które zaplanowano na 1 lutego 2021r.


ZDM planuje uruchomienie podobnego parkingu również na Wildzie.


3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie