top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Nowy patron ZUS?

Baner z wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego zawisł 11.02.2021 w nocy na wysokości piątego i szóstego piętra budynku. Ponad głową prezesa PiS umieszczono osiem gwiazdek, oznaczających wulgarne hasło "j**** PiS", które stało się popularnym sloganem na antyrządowych protestach.


Baner na budynku ZUS, przy ul. Dąbrowskiego, został zawieszony bez zgody zakładu, zatem został niezwłocznie usunięty. O tym fakcie została powiadomiona policja.


O banerze z Jarosławem Kaczyńskim na budynku ZUS poinformował poznański Strajk Kobiet. "Dzień dobry! Poznańska partyzantka miejska (pozdrawiamy!) jak widać nie próżnuje" - napisano we wpisie na Facebooku.


Baner na budynku ZUS nie był widoczny długo, ale jego obecność odbiła się w mediach społecznościowych szerokim echem. Od samego rana na portalach mieszkańcy Poznania publikowali zdjęcia z ul. Dąbrowskiego i komentowali akcję nieznanych aktywistów.


"Najpiękniejszy baner jaki widziałam. Fakt, że nie można na wszystko pozwalać, ale nikomu nie stała się krzywda, mienie nie zostało zniszczone", "Świetna akcja. Duży szacun", "Kto na to pozwala. To chyba jakiś żart!" - brzmią niektóre komentarze zamieszczone w sieci.


54 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page