• Redakcja Nowy Poznań

Odzyskali gotówkę!

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu odzyskali sporą gotówkę, która miała trafić w ręce oszusta. Przestępca skontaktował się z seniorką i wyłudził od niej oszczędności, które ta wyrzuciła przez okno. Na szczęście paczkę szybko odnaleźli poznańscy kryminalni. W najbliższym czasie trafi ona w ręce właścicielki.


W miniony poniedziałek na telefon stacjonarny starszej kobiety zadzwonił nieznany jej mężczyzna, który przedstawił się za policjanta. W rozmowie oświadczył kobiecie, że jej oszczędności które ma schowane w domu są zagrożone i powinna przekazać je do policyjnego depozytu. Kontynuował, że tam będą one bezpieczne. Wspomniał również, że prowadzi tajne działania, których celem jest zatrzymanie grupy osób, wyłudzających pieniądze od seniorów.


Niczego nieświadoma 87-latka uwierzyła w tę historię. Była przekonana, że pomoże w ustaleniu bandytów i jednocześnie ochroni swoje oszczędności. W związku w tym postępowała zgodnie z poleceniami oszusta. Zabrała gotówkę z szafy, włożyła do reklamówki i wyrzuciła przez okno w miejsce wskazane przez rozmówcę.


Na szczęście paczkę odebrali policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. To oni - funkcjonariusze ze specjalnego zespołu zajmującego się "tropieniem" oszustów, działających metodami na „legendę” operacyjnie ustalili rejon, gdzie doszło do przestępstwa. Szybko pojechali we wskazane miejsce i odzyskali kilkadziesiąt tysięcy oszczędności, które w najbliższym czasie będą mogły wrócić w ręce właścicielki.


Policjanci zaznaczają, że sprawa nie jest jeszcze ostatecznie zakończona, ponieważ wciąż pracują nad tym, aby ustalić tożsamość oszusta.


Ostrzegamy: każdy kto dzwoni, podaje się za policjanta i prosi o przekazanie, wyrzucenie przez okno lub przelanie na konto pieniędzy TO OSZUST! Policjanci apelują, aby każdy przypadek nawet usiłowania oszustwa zgłaszać na miejscowe komisariaty Policji lub dzwoniąc na numer 112.


Marta Mróz


8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie