top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Odzyskali Porsche

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową już kilka dni po zgłoszeniu kradzieży Porsche Panamera odzyskali samochód. Jeden ze sprawców, został zatrzymany i najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Pozostali dwaj złodzieje nadal są poszukiwani przez funkcjonariuszy.


19 marca br. policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową otrzymali zgłoszenie od właściciela pojazdu Porsche Panamera, że tego dnia jego auto zostało skradzione. Do przestępstwa doszło w nocy, przed domem w rejonie poznańskiego Grunwaldu w Poznaniu. Sprawcy przełamali zabezpieczenia i odjechali samochodem. Po zgłoszeniu, policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą i już po kilku dniach operacyjnie ustalili osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem.


24 marca br. w jednym z garaży w rejonie ulicy Jasielskiej funkcjonariusze zatrzymali na gorącym uczynku jednego ze złodziei i odzyskali skradzione Porsche warte ponad ćwierć miliona złotych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do pojazdu za co grozi mu do 10 lat więzienia.


Kara może być jednak wyższa ze względu na to, że 46-latek działał w warunkach recydywy. Pozostali dwaj mężczyźni, którzy również mieli związek z tym przestępstwem są wciąż poszukiwani przez funkcjonariuszy, a odzyskany samochód po wykonaniu niezbędnych czynności będzie mógł wrócić do właściciela.


Marta Mróz


13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page