top of page
  • Zdjęcie autoraRedakcja Nowy Poznań

Okradł staruszkę..?

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań - Nowe Miasto prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa metodą na "funkcjonariusza Policji". Do zdarzenia doszło w okresie od 30 listopada do 2 grudnia 2022 r. w Poznaniu. Policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu sporządzili portret pamięciowy podejrzewanego. Wszystkich, którzy go rozpoznają, prosimy o kontakt z Policją.


Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Poznań - Nowe Miasto prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa metodą na "funkcjonariusza Policji". Do zdarzenia doszło w okresie od 30 listopada do 2 grudnia br. w Poznaniu.


Do starszej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta i poinformował ją, że zajmuje się rozpracowaniem groźnej grupy przestępców, która okrada starsze osoby. Oszust w rozmowie kontynuował, że pieniądze jakie ma zgromadzone na rachunku bankowym są zagrożone i powinna je wypłacić, a następnie przekazać do policyjnego depozytu, gdzie będą bezpieczne.


Przestępca zapewniał seniorkę, że po zakończeniu "tajnej akcji" całość gotówki zostanie jej zwrócona. Zdezorientowana całą sytuacją kobieta zawierzyła oszustowi i wypłaciła część pieniędzy, które następnie przekazała w reklamówce wraz z kartą bankomatową do konta mężczyźnie, który zgodnie ze wskazaniami przyszedł do jej mieszkania.


Po kilku dniach od zdarzenia, pokrzywdzona zaniepokoiła się całą sytuacją i sprawdziła swój rachunek bankowy, gdzie dostrzegła wypłaty z konta na blisko 70 tys. złotych. Transakcje przeprowadzone były na Osiedlu Powstań Narodowych w Poznaniu oraz przy ulicy Wrocławskiej w Legnicy.


Policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu sporządzili portret pamięciowy podejrzewanego o ten czyn mężczyzny. Potencjalny sprawca to mężczyzna w wieku około 35-40 lat, 178 cm wzrostu, szczupłej budowy ciała, włosy w kolorze blond z lekkim odcieniem koloru rudego, proste przeczesane na jeden bok. W dniu zdarzenia ubrany był w ortalionową, białą kurtkę, dżinsowe spodnie oraz ciemną koszulkę.


Wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę z portretu pamięciowego prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań-Nowe Miasto pod numerem telefonu 47 77 158 27, 47 77 123 11/12.


mł.asp. Marta Mróz


32 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page